Tradycyjnie w niedzielę palmową w Parafii pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Nowem Bystrem odbył się konkurs własnoręcznie wykonanych palm, który został ogłoszony przez księdza proboszcza Aleksandra Salamona.
Do konkursu stanęli mieszkańcy Nowego Bystrego i Ratułowa - w wieku od lat 2 do...stu lat!
Najwyższą palmę wykonał Jerzy Pajda (kl. II gimnazjum w Nowem Bystrem, palma miała 18 m wysokości - a w nagrodę otrzymał mikrowieżę; w kolejności Barbara Bobak i Adam Bobak wykonali palmy o wysokości 13 m; a Kamil Szeliga (kl. IV SP Ratułów) zrobił palmę ponad 5 m.
Najmniejszą - Marcin Staszel, Ula Mrugała, Sebastian Domałaczny, Karol Bednarz.
Najmłodsi uczestnicy to Julia Staszel - lat 3, Maikołaj Kula - lat 4, Karolina Hornik - lat 5,5, Radosław Knurowski - lat 4, Natalka Zubek - lat 2,5 - też otrzymali nagrody za swoje palmy.
Pani Maria Pajda wygrała w kategorii powyżej 18 lat - za własnoręcznie wykonaną palmę otrzymała książkę "Świadectwo".
Orginalne palmy wykonali: Basia Styrczula - w nagrodę otrzymała radiomagnatofon; Kasia Piszczór - w nagrodę otrzymała hulajnogę oraz Dorota Zatłoka.
Tradycyjne palmy wykonali: Mateusz Staszel z kl. II SP, Małgosia Bednarz z kl.I SP, Paweł Kowalczyk z kl. II SP i wiele innych (niektóre palmy są do obejrzenia w naszym kościele).
Nagrodzonych palm było bardzo dużo i wszyscy uczestnicy dostali nagrody - niespodzianki za udział w konkursie. Nagrodami były: mikrowieża, radiomagnetofon, deskorolki, piłki, gry planszowe, ciekawe książki, zestawy do rysowania, paletki do gry w lotka, samochodziki, książeczki dla najmłodszych dzieci oraz wiele innych nagród i słodycze.
Komisja złożona z nauczycieli Zespołu Szkół w Nowem Bystrem miała sporo pracy, by wśród tylu kolorowych i ciekawych palm wybrać te najpiękniejsze.
Z roku na rok przybywa uczestników w konkursie oraz sponsorów nagród. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Grażyna Staszel

Piątek, III Tydzień Wielkanocny