O godzinie 11:00 po uroczystej sumie, wyruszyliśmy z procesją eucharystyczną. W tym roku procesję Bożego Ciała rozpoczęliśmy w kościele i udaliśmy się na nową drogę.
W procesji licznie uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne, młodzież i parafianie. Pomimo deszczowej mżawki pod opieką swoich mam dziewczynki sypały kwiatki a chłopcy dzwonili dzwoneczkami.
Druhowie z Nowego Bystrego i Ratułowa zadbali o bezpieczeństwo uczestników procesji.
Na trasie procesji ustawiono cztery ołtarze:
Pierszy ołtarz przy szkole przygotowali mieszkańcy Nowego Bystrego od początku wsi do p. Styrczula nr domu 70.
Drugi przy drodze koło p. Staszel nr 84 przygotowali mieszkańcy Nowego Bystrego od nr 70 A do mostu przy p. Sikora nr 115.
Trzeci ołtarz koło państwa Lasak przy kapliczce przygotowali mieszkańcy Nowego Bystrego od mostu przy "Bałkach" do końca wsi.
Czwarty u p. Michniak na zakręcie przygotowali wszyscy mieszkańcy nowej drogi. Przy czwartym ołtarzu odbyło się uroczyste zakończenie procesji.