Nowe Bystre, 16.03.2008r.

Tradycyjnie w niedzielę palmową w Parafii pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Nowem Bystrem odbył się konkurs własnoręcznie wykonanych palm, który został ogłoszony przez księdza proboszcza Aleksandra Salamona.

Do konkursu stanęli mieszkańcy Nowego Bystrego i Ratułowa – w wieku od 2 do ... stu lat.

Najwyższą palmę wykonał Jerzy Pajda (klasa I gimnazjum w Nowem Bystrem), palma miała 14  m wysokości – a w nagrodę otrzymał DVD; w kolejności Michał Cisoń wykonał palmę o wysokości 5,5 m; a Małgosia i Karol Bednarzowie zrobili palmy po 5,30 m każda.

Najmniejszą – Marzena Kwak z Ratułowa, Bartek Jarosz i Arkadiusz Galica.

Najmłodsi uczestnicy: to Ania Zubek – lat 2, Julia Stokłosa – lat 2,5; Ania Klepacz – lat 2,5; Radosław Kurowski – lat prawi 3; Laura Michniak – lat 3,5 – też otrzymali nagrody za swoje palmy.

Panie wygrały w kategorii … powyżej 18 lat – za własnoręcznie wykonane palmy otrzymały albumy o Ojcu Świętym Janie Pawle II.

Oryginalne palmy wykonali m. in. Kasia i Małgosia Piszczór, Kamil Szeliga, Kinga Michniak, Paulina i Patryk Klak, Krystian Drożdż.

Najładniejsze palmy wykonali: Mateusz Staszel z kl. 1 SP, Kamil Staszel z kl. 5 SP (ta palma była najsłodsza!), Monika i Marcin Staszel, Krystian Momola, Małgorzata Zarycka, Dawid Bubla, Anna i Klimek Stopkowie, Natalia Hanusiak, Aneta Michniak, Kasia i Robert Żegleń i wiele innych (niektóre palmy są do obejrzenia w naszym kościele).

Nagrodzonych palm było ponad 120, ale wszyscy uczestnicy dostali nagrody – niespodzianki za udział w konkursie. Nagrodami były: DVD, deskorolki, piłki, gry planszowe, ciekawe książki, zestawy do rysowania, paletki do gry w lotki, albumy, samochodziki, książeczki dla najmłodszych dzieci oraz wiele innych nagród i mnóstwo słodyczy.

Komisja w składzie: Grażyna Staszel, Małgorzata Matuszewska, Anna Zubek miała sporo pracy, by wśród tylu kolorowych i ciekawych palm wybrać te najpiękniejsze. Z roku na rok przybywa uczestników w konkursie oraz sponsorów nagród. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Grażyna Staszel

Fundatorami nagród w konkursie palm i pisanek są:

-      p. Naglak Henryk

Związek Podhalan w Nowem Bystrem