W niedzielę 25 listopada na sumie uroczyście wprowadziliśmy do naszego kościoła relikwie św. Dominika Savio, które przed miesiącem otrzymaliśmy w Witowie w czasie peregrynacji tych relikwii po Polsce.              W tej uroczystości licznie uczestniczyły dzieci i młodzież, których patronem jest św. Dominik Savio, a także matki oczekujące potomstwa oraz cała parafia. Wyprowadzenie relikwii nastąpiło z plebanii i w uroczystej procesji wnieśliśmy je do kościoła. Po nabożeństwie uczciliśmy relikwie św. Dominika przez ucałowanie.

17 listopada 2007 roku w kościele parafialnym w Poroninie odbyła się Msza święta w intencji zmarłych strażaków. Wspominano zwłaszcza tych strażaków, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku. We Mszy świętej wzięli udział druhowie i poczty sztandarowe z terenu gminy Poronin. Mszę św. odprawili ksiądz kanonik Krzysztof Kocot, proboszcz z Nowego Bystrego i ksiądz kanonik Franciszek Juchas proboszcz parafii w Poroninie. Przed rozpoczęciem Mszy świętej ksiądz Krzysztof Kocot otrzymał z rąk dziekana dekanatu Biały Dunajec księdza Franciszka Juchasa nominację na Kapelana Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Poronin. Nominację podpisał Arcybiskup Metropolita Krakowski Kardynał Stanisław Dziwisz.

Opracowanie i zdjęcia: Agata Zubek
Źródło: http://www.nowebystre.pl/index_3.htm