Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 71 młodych ludzi z naszej parafii. Była to młodzież urodzona w 1991 oraz 1992 r. Pełna lista bierzmowanych znajduje się w zakładce sakramenty.

6 października gościliśmy w naszej parafii J.E. Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, który pobłogosławił i poświęcił odnowione i wyremontowane organy oraz nową fasadę chóru, a następnie udzielił zgromadzonej w kościele młodzieży sakramentu bierzmowania.

W pierwszy piątek października wieczorem odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w czasie której nastąpiło przekazanie krzyża – znaku naszej wiary – przez rodziców kandydatom do sakramentu bierzmowania.

W miesiącu październiku spotykamy się na nabożeństwach różańcowych. W tym roku dzieci i dorośli oprócz modlitwy Zdrowaś Maryjo układają bukiet dla Matki Bożej.

W dniu 1 października na fasadzie chóru została umieszczona panorama naszej parafii jako tło dla herbu Nowego Bystrego oraz anielskiego chóru.

30 września na sumie z okazji zbliżającego się wspomnienia Świętych Aniołów Stróżów zgromadzili się rodzice z dziećmi, które w 2006 r. otrzymały sakrament chrztu św. Dzieci zostały pobłogosławione i otrzymały na pamiątkę tej uroczystości medalik z Aniołem Stróżem.

W niedziele 30 września 2007 r. członkowie Związku Podhalan oddział Nowe Bystre zgromadzili się na corocznej Mszy św. w intencji Związku. Modliliśmy się o wszelkie potrzebne łaski dla członków oraz dziękowaliśmy za dotychczasowe osiągnięcia.

Tradycyjnie już we wspomnienie św. Stanisława Kostki – 18 września rozpoczęła się przy parafii katecheza dla dzieci pięcioletnich. Spotkania odbywają się w salce na plebanii w każdy poniedziałek o godz. 10. Katechezę prowadzi p. Maria Gaweł.

W ostatnim tygodniu września został ułożony chodnik przed pominikiem Jana Pawła II, przed krzyżem misyjnym oraz przed plebanią wraz z nowym wjazdem na parking.

W miesiącu wrześniu zakończyliśmy wymianę okien w budynku parafialnym. Następny etap to ocieplenie budynku i położenie elewacji.

5.09.2007 r. uroczystą Mszą św. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Zespole Szkół w Nowem Bystrem.

19.08.2007 r. już po raz piąty odbył się w Nowem Bystrem festyn połączony z powrotem owiec z wypasu.