Wyszukiwanie

Uroczystej sumie o godz. 1130  przewodniczył  ks. Tadeusz Tokarz z Krakowa. Po sumie odbyła się procesja.

Z żalem informujemy, że zmarł paulin, brat Jan Wawrzyniec Bednarz. Zasnął w Panu w celi klasztornej, przeżywszy lat 67, z czego 43 lata jako paulin.

Urodził się 8 grudnia 1939 r. w Nowem Bystrem koło Zakopanego, w archidiecezji krakowskiej. Rodzicami jego byli Andrzej i Maria z d. Zubek. Pochodził z wielodzietnej rodziny. Rodzice mieli dziewięcioro dzieci: 4 synów i 5 córek, z których dwie siostry są zakonnicami w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Starowiejskich.

Brat Wawrzyniec przyszedł na Jasną Górę już jako 14-letni chłopak. Kształcąc się i ucząc zawodu elektryka miał sposobność przyjrzenia się życiu jasnogórskich paulinów.

Po decyzji o wstąpieniu do paulinów, swoje śluby zakonne czyli profesję w Zakonie Paulinów brat Wawrzyniec złożył w roku Millenium - 31 sierpnia 1966 r. Imieniny obchodził 10 sierpnia.

Brat Wawrzyniec z racji własnej serdeczności, uprzejmości i dobroci cieszył się przez lata należnym uznaniem współbraci. Doceniając tę jego ludzką postawę, współbracia już po wielu latach życia zakonnego wybrali go m.in. na członka Zarządu Generalnego, czyli definitora całego Zakonu. Funkcję tę pełnił br. Wawrzyniec przez 3 lata, uczestnicząc w zarządzie prowadzonym przez o. Stanisława Turka, generała Zakonu paulinów.

Brat Wawrzyniec był także z pierwszą ekipą paulinów, która w latach '70 ubiegłego wieku odnawiała życie Zakonu paulinów na ziemi chorwackiej. Do Chorwacji brat Wawrzyniec pojechał z o. Teofilem Krauze, o. Juliuszem Kłudziakiem i o. Gabrielem Knopem. Był więc w 1972 r. na pierwszej placówce paulinów w Remete, mieszkając z paulinami w gościnnie użyczanych celach klasztornych przez tamtejszych karmelitów. Następnie br. Wawrzyniec pracował w klasztorze paulińskim w Kamensko. Jako brat zakonny wspierał także wspólnotę klasztoru paulinów w Rzymie, gdzie miała miejsce siedziba prokuratora generalnego zakonu i przeora rzymskiej wspólnoty o. Gabriela Lorenca. Po powrocie do Polski brat Wawrzyniec był na Jasnej Górze.

Pogrzeb brata Wawrzyńca odbył się w sobotę, 4 sierpnia. Po Mszy św. pogrzebowej o godz. 11.00 trumna z ciałem współbrata-paulina została przeniesiona do grobowca paulińskiego na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

                                        Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

 

źródło:

o. Stanisław Tomoń

http://www.paulini.pl

 

W Mszy św. pogrzebowej naszego rodaka na Jasnej Górze uczestniczyli przedstawiciele naszej parafii, a ci którzy nie mogli się udać do Częstochowy w godzinie pogrzebu zebrali się na Mszy św. w kościele parafialnym w Nowem Bystrem.

 

29 lipca 2007 r. przy grocie MB Lourdes u ojców Franciszkanów w Lemont z inicjatywy Koła 71 Nowe Bystre oraz Koła 55 Ratułów spotkali się parafianie Bystrzańskiej parafii oraz zaproszeni goście, aby przeżyć uroczystość odpustową ku czci patrona parafii w Nowem Bystrem św. Jana Chrzciciela. Sumie odpustowej przewodniczył proboszcz parafii Nowe Bystre ks. Krzysztof Kocot wraz z kapelanami kół ks. Tadeuszem Dzieszko i ks. Stanisławem Drewniakiem. Po Mszy św. wspominając także św. Krzysztofa zostały poświęcone pojazdy. Następnie odbył się piknik gromadząc wszystkich zebranych przy biesiadnym stole.

26 lipca 2007 r. we wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP, a dziadków Pana Jezusa na Mszy św. zgromadzili się babcie i dziadkowie wraz z wnukami. Po nabożeństwie dziadkowie i wnuczęta zostali uroczyście pobłogosławieni. 

Tradycyjnie już we wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących zostały poświęcone pojazdy. Kierowcy otrzymali wizerunek św. Krzysztofa z dekalogiem kierowcy.

Po poświęceniu w duchu radości odezwały się klaksony wszystkich poświęconych pojazdów.

25.07.2007 r. we wspomnienie św. Krzysztofa przedstawiciele parafii (dzieci, ministranci i lektorzy, schola, młodzież) złożyli ks. Proboszczowi życzenia imieninowe.

W niedzielę 22.07.2007 r. w naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy Siostry Służebniczki Starowiejskie, które zbierały fundusze na budowę Domu Dziennego Pobytu dla ludzi chorych i starszych prowadzonego przez siostry. Składający ofiarę jako pamiątkę otrzymywali książkę cegiełkę.

Święta

Wtorek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny

Licznik

Liczba wyświetleń:
5658917

Zegar