4 czerwca 2007 r. w godzinie Apelu Jasnogórskiego na boisku w Nowem Bystrem od ognia miłosierdzia zapłonęła "watra pamięci". Wszyscy zgromadzeni w łączności z całą Ojczyzną a zwłaszcza Podhalem zanieśli modlitwę o rychłą kanoninizację Sługi Bożego Jana Pawła II.

4 czerwca 2007 r. w 10 rocznicę wizyty Sługi Bożego Jana Pawła II na Podhalu w godzinie miłosierdzia dotarł do nas Ogień Miłosierdzia, który przyniosła sztafeta złożona z uczniów naszej szkoły. Ogień ten najpierw zapłonął przed pomnikiem Jana Pawła II, następnie wnieśliśmy go do świątyni, gdzie odprawiliśmy uroczyste nabożeństwo, a po Mszy św. został zabrany do naszych domów. Dalsza część sztafety dotarła także do kaplicy na Słodyczkach.

SKŁAD SZTAFETY:

Magdalena Chryczyk

Krzysztof Waliczek

Magdalena Michniak

W niedzielę 3 czerwca 2007 r. w kaplicy na Słodyczkach przeżywaliśmy uroczystość odpustową i jubileusz 25-lecia poświęcenia kaplicy. Uroczystościom przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Aleksander Salamon duszpasterz z parafii św. Katarzyny w Nowym Targu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w tych wydarzeniach.