W niedzielę 20 maja na mszy św. o godz. 11.00 przeżywaliśmy uroczystość pierwszej komunnii św.

28 dzieci z naszej parafii zjednoczyło się z Chrystusem eucharystycznym.

Uroczystość rozpoczęliśmy błogosławieństwem udzielonym przez rodziców i pokropieniem wodą święconą dla przypomnienia daru chrztu św.

W procesji udaliśmy się do kościoła. Mszę św. rozpoczeliśmy od prośby wyrażonej przez rodziców dzieci komunijnych. Dzieci i rodzice czynnie włączyli się w przeżywanie liturgii Mszy św.

W godzniach popołudniowych przeżyliśmy dziękczynne nabożeństwo za przyjście Pana Jezusa do dziecięcych serc. Wyrazem naszej radości i wdzięczności były nie tylko słowa, ale i złożone bukieciki kwiatów wokół monastrancji.

Dobiegły końca prace przy ogrodzeniu plebanii

Dzięki dobrej pogodzie udało się przed uroczystościa pierwszej komunii św. zakończyć prace na dachu koścoła.

Jak co roku przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego w poniedziałek, wtorek i środę przeżywalismy procesje błagalne do krzyża misyjnego modląc się o urodzaje i za kraje głodujące.