17 marca 2007 r. minęła 60 rocznica ufundowania i zawieszenia obecnych dzwonów w wieży kościoła. Pierwsze dzwony w roku 1942 zostały zrabowane przez Niemców.

Na konstrukcji nośnej wieży zawieszone są trzy dzwony:

- „Jan Chrzciciel” waga 403 kg. Napis na dzwonie pod wizerunkiem św. Jana Chrzciciela: parafianie – Nowe Bystre ku czci patrona R.P. 1947. Pod orłem w Koronie napis: Boga i Ojczyznę miłować pragnę, a Polsce wiernym zawsze być.

- „Maria” waga 197 kg – pod wizerunkiem MB Częstochowskiej napis: Międzyczerwienne dla parafii Nowe Bystre R.P.1947

- „św. Michał Archanioł” waga 126 kg – pod wizerunkiem św. Michała Archanioła napis Ratułów dla parafii Nowe Bystre R.P. 1947.

Na każdym dzwonie sygnatura odlewni dzwonów w Białej.

Poświęcenia dzwonów dokonał w dniu 23.03.1947 r. Ks. Kanonik Michał Czerwiński.

W związku z tą rocznicą w piątek 23 marca 2007 r. na Drodze Krzyżowej i Mszy św. modlić będziemy się za fundatorów dzwonów, a na koniec przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramencie odśpiewamy przy ich dźwięku uroczyste Te Deum.

Tradycyjnie już w dniu kobiet niewiasty naszej parafii - od najmłodszych do najstarszych - spotkały sie na wieczornym nabożeństwie. Po modlitwie i życzeniach panie otrzymały indywidualne błogosławieństwo, a wychodząc ze świątyni słodkie co nieco.

Gorliwy jes nasz udział w gorzkich żalach. Tematem przewodnim naszych rozważań jest "sumienie". Chcemy w ten sposób przyjrzeć sie naszemu smieniu i właściwie je kształtować. Na zakończenie gorzkich żali w każdą niedzielę przez ucałowanie wyrażamy nasze umiłowanie krzyża świętego.

"Sumienie ruszyło" to przewodni temat przeżyć i rozważań wielkopostnych w naszej wspólnocie parafialnej. Przypominają  nam o tym temacie także dekoracje w kościele i w gablotce.

"Posypmy głowy popiołem..." - tą wielkopostną pieśnią rozpoczęliśmy Liturgię Środy Popielcowej oraz Wielki Post. Słowa tej pieśni to także wezwanie do pokuty, nawrócenia i pracy nad sobą. Parafianie licznie uczestniczyli we Mszy św. i w duchu pokuty przyjmowali popiół na swoje głowy.

W niedzielę 18 lutego 2007 r. Związek Podhalan - zarząd Nowe Bystre zaprosił wieczorem do remizy OSP miejscową społeczność na ostatkowe posiady i zabawę. Obejrzeliśmy występ Zespołu Regionalnego "Mali Bystrzanie". Zespół młodzieżowy bawił nas przygotowanymi skeczami, a potem zaproszono nas do suto zastawionych stołów.

Przez kolejne 3 niedziele poprzedzające Wielki Post uczestniczyliśmy w czterdziestogodzinnym nabożeństwie. Co niedzielę gromadziło ono na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem rodziny naszej parafii. Uroczyste zakończenie tego nabożeństwa miało miejsce w niedzielę 18 lutego 2007 r.

Z okazji przypadającego 11 lutego 2007 r. XV Światowego Dnia Chorego w naszej parafii przeżyliśmy w piątek 9 lutego uroczyste nabożeństwo dla chorych i staruszków połączone z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przyjęło go 26 parafian.

4 lutego 2007 r. na zebraniu wiejskim, w którym uczestniczył Wójt Gminy Poronin dokonano wyboru sołtysa wsi Nowe Bystre. Został nim Stanisław Kula. Gratulujemy i życzymy owocnej służby dla naszej społeczności. Postaramy się wspomagać sołtysa w jego działaniach.

28 stycznia 2007 r. w niedzielę odbyło się ostatnie ze spotkań opłatkowych, a mianowicie z Różami Żywego Różańca ze Słodyczek. Trudne warunki atmosferyczne sprawiły, ze trudno było na to spotkanie dotrzeć. Najwytrwalsi jednak byli.