Wyszukiwanie

17 marca 2007 r. minęła 60 rocznica ufundowania i zawieszenia obecnych dzwonów w wieży kościoła. Pierwsze dzwony w roku 1942 zostały zrabowane przez Niemców.Na konstrukcji nośnej wieży zawieszone są trzy dzwony:


- „Jan Chrzciciel” waga 403 kg. Napis na dzwonie pod wizerunkiem św. Jana Chrzciciela: parafianie – Nowe Bystre ku czci patrona R.P. 1947. Pod orłem w Koronie napis: Boga i Ojczyznę miłować pragnę, a Polsce wiernym zawsze być.


- „Maria” waga 197 kg – pod wizerunkiem MB Częstochowskiej napis: Międzyczerwienne dla parafii Nowe Bystre R.P.1947


- „św. Michał Archanioł” waga 126 kg – pod wizerunkiem św. Michała Archanioła napis Ratułów dla parafii Nowe Bystre R.P. 1947.Na każdym dzwonie sygnatura odlewni dzwonów w Białej.

Poświęcenia dzwonów dokonał w dniu 23.03.1947 r. Ks. Kanonik Michał Czerwiński.W związku z tą rocznicą w piątek 23 marca 2007 r. na Drodze Krzyżowej i Mszy św. modlić będziemy się za fundatorów dzwonów, a na koniec przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramencie odśpiewamy przy ich dźwięku uroczyste Te Deum.
 
 

Tradycyjnie już w dniu kobiet niewiasty naszej parafii - od najmłodszych do najstarszych - spotkały sie na wieczornym nabożeństwie. Po modlitwie i życzeniach panie otrzymały indywidualne błogosławieństwo, a wychodząc ze świątyni słodkie co nieco. 

Gorliwy jes nasz udział w gorzkich żalach. Tematem przewodnim naszych rozważań jest "sumienie". Chcemy w ten sposób przyjrzeć sie naszemu smieniu i właściwie je kształtować. Na zakończenie gorzkich żali w każdą niedzielę przez ucałowanie wyrażamy nasze umiłowanie krzyża świętego.

"Sumienie ruszyło" to przewodni temat przeżyć i rozważań wielkopostnych w naszej wspólnocie parafialnej. Przypominają  nam o tym temacie także dekoracje w kościele i w gablotce. 

"Posypmy głowy popiołem..." - tą wielkopostną pieśnią rozpoczęliśmy Liturgię Środy Popielcowej oraz Wielki Post. Słowa tej pieśni to także wezwanie do pokuty, nawrócenia i pracy nad sobą. Parafianie licznie uczestniczyli we Mszy św. i w duchu pokuty przyjmowali popiół na swoje głowy.

W niedzielę 18 lutego 2007 r. Związek Podhalan - zarząd Nowe Bystre zaprosił wieczorem do remizy OSP miejscową społeczność na ostatkowe posiady i zabawę. Obejrzeliśmy występ Zespołu Regionalnego "Mali Bystrzanie". Zespół młodzieżowy bawił nas przygotowanymi skeczami, a potem zaproszono nas do suto zastawionych stołów.

Przez kolejne 3 niedziele poprzedzające Wielki Post uczestniczyliśmy w czterdziestogodzinnym nabożeństwie. Co niedzielę gromadziło ono na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem rodziny naszej parafii. Uroczyste zakończenie tego nabożeństwa miało miejsce w niedzielę 18 lutego 2007 r.

Z okazji przypadającego 11 lutego 2007 r. XV Światowego Dnia Chorego w naszej parafii przeżyliśmy w piątek 9 lutego uroczyste nabożeństwo dla chorych i staruszków połączone z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przyjęło go 26 parafian.

4 lutego 2007 r. na zebraniu wiejskim, w którym uczestniczył Wójt Gminy Poronin dokonano wyboru sołtysa wsi Nowe Bystre. Został nim Stanisław Kula. Gratulujemy i życzymy owocnej służby dla naszej społeczności. Postaramy się wspomagać sołtysa w jego działaniach.

28 stycznia 2007 r. w niedzielę odbyło się ostatnie ze spotkań opłatkowych, a mianowicie z Różami Żywego Różańca ze Słodyczek. Trudne warunki atmosferyczne sprawiły, ze trudno było na to spotkanie dotrzeć. Najwytrwalsi jednak byli.

Święta

Poniedziałek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Licznik

Liczba wyświetleń:
3081066

Zegar