34. Niedziela Zwykła  – 22 XI 2020 r.

Dzisiaj: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia, za odmówienie którego można zyskać odpust zupełny.

Wtorek: Wsp. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

Środa: Po Mszy św. Nowenna do MBNP.

W przyszłą niedzielę: Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty o godz. 7:00. W czasie rorat pali się świeca zwana roratką. Ponadto co niedzielę będziemy zapalać świece symbolizujące kolejne niedziele adwentu. Zapraszam wszystkich do udziału w roratach: dzieci, młodzież i dorosłych. Bardzo proszę, aby dzieci przygotowały lampiony adwentowe i z zapalonymi lampionami gromadziły się przy zakrystii, skąd procesjonalnie udamy się do ołtarza. Dzieci otrzymają plansze, na które będą nalepiać obrazki. Nasze tegoroczne rozważania będą się koncentrować wokół osoby tajemnicy Mszy św.

Przez okres adwentu w niedziele na Słodyczkach – Msza św. o godz. 9:00.

Różaniec prowadziła Róża p. Bobak, w przyszłą niedzielę Róża MB Anielskiej.

Grupie sprzątającej – Bóg zapłać za troskę o kościół. W nowym tygodniu sprzątanie kościoła powierzamy mieszkańcom  Ratułowa od 281 a – 286.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”. Proszę odbierać listopadowy numer miesięcznika: „Staś”. Na stronie 7w gronie świętych jest  św. Jan Chrzciciel, zdjęcie obrazu z naszego kościoła.

Od dzisiaj są do nabycia w zakrystii: świece na stół wigilijny – 6 zł + ofiara, kalendarze ludźmierskie – 5 zł. Oraz kalendarze ścienne z papieżem Franciszkiem – 7 zł.

Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową. Technika wykonania dowolna, termin składania szopek upływa 20 grudnia. Zapraszam chętnych sponsorów do ufundowania nagród w tym konkursie.

Środa, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męcz.

Liczba wyświetleń: