Uroczystość Najświętszej Trójcy  – 26.05.2024 r.

Dzisiaj: Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O 11:00 rocznica I Komunii św. dzieci klasy 4. Dzieci klasy 4 przychodzą w tunikach przez cały tydzień i potem w oktawie Bożego Ciała. O godz.14:00 rozpocznie się przy Remizie OSP piknik szkolny. Serdecznie zapraszamy.

Poniedziałek:  Spowiedź przed  Bożym Ciałem codziennie, pół godziny przed Mszą św.

Wtorek: O 8:00  z pod kościoła wyjazd na pielgrzymkę  dzieci klasy 3.

Środa: Wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.  Po Mszy św. Nowenna do MBNP połączona z Litanią Loretańską. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.

Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej. Msza św. o godz. 9:00 i druga po zakończeniu procesji Bożego Ciała. Na Słodyczkach Msza św. o 7:30.

Piątek: Święto Nawiedzenia NMP.

Sobota: Wsp. św. Justyna, męczennika.  Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 17:30,  litania do NSPJ, Msza św. i zmiana tajemnic różańca św.

W przyszłą niedzielę: O godz. 11:30 suma odpustowa na Słodyczkach. Pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. będą o 8:00 i 10:00. Procesja w Oktawie Bożego Ciała będzie po sumie.

Z procesją ruszamy po Mszy św. która będzie  o 9:00. Pierwszy ołtarz przy szkole w Nowem Bystrem, drugi – przy drodze obok domu p Staszel, nr 84, trzeci – obok domu p. Lasak, Nowe Bystre 100 a, czwarty – przy domu p. Michniak, Nowe Bystre 116 c.

Zapraszam wszystkich, którzy do tej pory nosili feletrony i chorągwie, a także chętne nowe osoby do tej funkcji.  Zapraszam rodziców z małymi dziewczynkami do drugiej klasy włącznie, do sypania kwiatów na procesji przed Najświętszym Sakramentem. Wszystkich chłopców w wieku przedszkolnym i szkolnym do dzwonienia dzwoneczkami, dzwonki można wypożyczyć w zakrystii. Dzieci I komunijne i rocznicowe przychodzą w tunikach. Wszystkich parafian zapraszam do wzięcia udziału w tej procesji. Bardzo proszę o przystrojenie domów na trasie procesji. Wykoszenie rowów i posprzątanie trasy procesji. Zapraszam wszystkich muzykantów do włączenia się w tę uroczystość. Bardzo proszę straż z Nowego Bystrego i Ratułowa o zabezpieczenie drogi procesji oraz o odwiezienie księdza z Najśw. Sakramentem do kościoła. Proszę, aby zachować skupienie w czasie procesji / proszę przypilnować  dzieci /.

W Oktawie Bożego Ciała Msza św. i procesja o godz. 18:00. Zapraszam do udziału w Oktawie, szczególnie dzieci I Komunijne i rocznicowe w tunikach.

Bóg zapłać całej parafii Nowe Bystre za pięknie zorganizowaną uroczystość 40 – lecia moich święceń kapłańskich. Życzenia od: Róż Różańcowych, Związku Podhalan, Zespołu „Bystrzanie”, Koła Gospodyń, Strażaków, p. Sołtys, Rady Parafialnej, Służby liturgicznej, p. Dyrektor Szkoły w Nowem Bystrem / w imieniu Grona Pedagogicznego/, przedstawicielce Rady Powiatu p. Bogusi.  Dotarły też wczoraj życzenia, połączone z modlitewną pamięcią, od Prezesa Koła Nowe Bystre w Chicago p. Piotra Tylki z Zarządem. Urocz. uświetnili muzykanci / niezawodni /

Bóg zapłać 3 rodzinom, które wsparły nasze parafialne inwestycje ofiarą.

Różaniec prowadziła Róża  Ratułowa, a w przyszłą niedzielę Róża p. Skupień. Grupie sprzątającej, rodzicom dzieci klasy 4. – Bóg zapłać za troskę o kościół. W nowym tygodniu sprzątanie kościoła powierzamy mieszkańcom  Nowego Bystrego od 137 c – 138 c.

Czwartek, VIII Tydzień zwykły
Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa