33 Niedziela Zwykła – 18 XI 2018 r.

Dzisiaj: 2. Światowy Dzień Ubogich. Wsp. bł. Karoliny Kózkówny.

Poniedziałek: Wsp. bł. Salomei, zakonnicy. O godz. 15:45 spotkanie kandydatów na ministranta. Po Mszy św. wieczornej spotkanie z klasą 7.

Wtorek: Wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

Środa: Wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.  Po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży klasy 8.

Czwartek: Wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Pamiętamy w modlitwie o p. Organiście.

Piątek: Po Mszy św. spotkanie z klasami III Gimnazjum.

Sobota: Wsp. św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

W przyszłą niedzielę: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia za odmówienie, którego można zyskać w ten dzień odpust zupełny. Na Mszy św. o 11:00 przyjęcie nowych ministrantów.

Różaniec dzisiaj prowadzi Róża p. Bazalińskiej, a w przyszłą niedzielę Róża p. Lasak.

Grupie sprzątającej – Bóg zapłać za troskę o kościół. W nowym tygodniu sprzątanie kościoła powierzamy mieszkańcom Nowego Bystrego od nr 76 – 81.

Za dwa tygodnie, 2 grudnia na plebanii w godz. 8:00 – 13:00 będzie można oddać honorowo krew.

Strażacy Powiatu Tatrzańskiego i Nowotarskiego organizują akcję mikołajkową: „Na straży uśmiechu”. Do 2 grudnia w Szkole Podstawowej w Nowem Bystrem i na Słodyczkach / od poniedziałku do piątku: do godz. 16:00 / można składać nowe i używane, ale w dobrym stanie; zabawki, pluszaki, książeczki, gry planszowe, słodycze, przybory szkolne i.t.p. W ramach Akcji strażacy odwiedzą m.in. Dom Dziecka, Szpitale, rodziny pod opieką MOPS-u.

Zapraszam do modlitwy za zmarłych przed Msza św.

Wtorek, XXXIII Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera